Saniyede Kabul Olan Dua

Saniyede Kabul Olan Dua

10 Saniyede kabul olan dua her Müslüman tarafından edilmek istenir. Her insanın yaşantısında gerçekleşmesini istediği dilekleri, hayalleri vardır. Örnek olarak öğrenciler bir sınavdan başarılı olmayı, iş arayanlar iş bulmayı isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra evlenmeyi, araba almayı düşünenler de yine vardır.

Saniyede Kabul Olan Dua Hangisidir?

58 Saniyede kabul olan dua etmek isteyenler bunun ne olduğunu da merak etmektedir. Kişiler buna yönelik olarak bildikleri tüm duaları okuyabilir, Kur’an-ı Kerim okuduktan ya da vakit namazlarını kıldıktan sonra da buna yer verebilir.

Ayrıca bazı duaları bilmek ve düzenli bir şekilde okumak önerilmektedir. Bunlardan bir tanesi aşağıda olduğu gibi Latin harfleri ile görülebilir ve edilebilir:

Allâhumme innî es’elüke bienne leke‘l-hamdu

Lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı

Yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve

Eûzu bike minennâri

Saniyede Kabul Olan Dua

Reddedilmeyen sırlı dua olarak düzenli bir şekilde bunu etmeniz önerilmektedir.

Acil durumlarda kişiler ne istersen hemen kabul olan dua etmek isteyebilmektedir. Ancak kişiler dualarında haram şeyleri istememelidir. Ayrıca kişiler çalışıp çaba göstermeyi de unutmamalıdır. Örnek olarak bir öğrenci sınavdan başarılı olmak için dua ediyorsa, başarılı olabilmek için o derse de çalışmalıdır.

Her şey Allah’ın izniyle olduğu için çalışırken yıldırım hızıyla kabul olan dua etmek tavsiye edilmektedir. Bunun bilinçli ve temiz bir kalple edilmesi önerilmektedir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua (Davranış Bozukluğu)
Saniyede Kabul Olan Dua

10 Saniyede Kabul Olan Dua

10 Saniyede kabul olan dua etmek isteyenlerin bazı konulara da dikkat etmesi önerilmektedir. Duaların makbul olması için şunlara özen göstermek tavsiye edilir:

 • Namaz abdestinin alınması
 • Kadınlar ve erkeklerin uygun şekilde giyinmesi
 • Dua öncesinde salavat getirilmesi
 • Besmele ile duaya başlanması
 • Kişilerin haramlardan korunması
 • Duanın kabul olacağına inanılması

10 saniyede kabul olan dua ederken bu gibi konulara dikkat edilmesi tüm Müslümanlara tavsiye edilmektedir.

58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası

Kişiler dileklerinin ve hayallerinin en kısa sürede olmasını ister. 58 saniyede kabul olan dua da buna yönelik olarak edilmektedir. Yukarıda vermiş olduğumuz duanın dışında aşağıda bulunan istek duasını da etmeniz tavsiye olunur:

 • Yâ ‘İmâde men lâ ‘imâde leh yâ Senede men lâ senede leh
 • Yâ Zühra men lâ zühra leh yâ Giyâşe men lâ ğiyâşe leh
 • Yâ Hırze men lâ hırze leh yâ Fahra men lâ fahra leh
 • Yâ ‘İzze men lâ ‘izze leh yâ Mu’îne men lâ mu’îne leh
 • Yâ Enîse men lâ enîse leh yâ Gunyete men lâ gunyete leh
 • Sübhâneke yâ lâ ilahe illâ ente’l-emâ-ne’l-emâne hallisnâ mine’n-nâr

1 günde kabul olan dua arıyorsanız vermiş olduğumuz bu iki duayı düzenli bir şekilde etmeniz önerilmektedir. Böylece Allah’ın izniyle muradınız da kabul olabilir.

5 Dakikada Kabul Olan Dua

Kişiler 5 dakikada kabul olan dua arıyorsa bunun için hacet namazı da kılabilir. Bu namaz ek çok dini kitapta yer almakta olup bunlar incelenerek nasıl kılınabileceği görülebilir. 2, 4 ya da 12 rekat olarak kılınabilen bu namazda hem gusül abdesti hem de normal abdest olmalıdır.

Anında Kabul Olan Dua

10 Saniyede kabul olan dua etmek her Müslüman tarafından istenir. Eğer dua etmeyi sabırlı şekilde sürdürür, yukarıda belirttiğimiz konulara özen gösterir ve içten, temiz bir kalple ellerinizi açarsanız dualarınız makbul olabilir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)
Saniyede Kabul Olan Dua
Saniyede Kabul Olan Dua

58 Saniyede Kabul Olan Dua SSS

Ne İstersen Hemen Kabul Olan Dua?

40 kere okununca kabul olan dua gibi dualar temiz bir kalple, ısrarlı bir şekilde okunmalı; sadece sıkıntılı esnalarda edilmemelidir.

Dua En Hızlı Nasıl Kabul Olur?

Duaların kabul olması için düzenli bir şekilde temiz ve ihlaslı bir kalple okumanız önerilmektedir. Ayrıca kişiler İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlarda da ellerini açmalıdır.

Bir Şeyin Olması İçin Hangi Dua Okunur?

Saniyede kabul olan dua eden kişilere aynı zamanda vakit namazlarından sonra da dua etmesi önerilir. Bunun dışında Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da eller açılmalıdır.

Allah Hangi Duaları Geri Çevirmez?

Kişiler dua ederken, duasında haram, günah şeyler olmamasına dikkat etmelidir.
Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)

Dualar 2 ay önce

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın) mümkündür. Ama bu konuda kesinlikle dikkat etmeniz gereken hususlar mevcut. Çünkü Tebbet kelimesi Kahrolmak ve Kurumak anlamına gelmektedir. Bu sure, HZ. Muhammed S.A.V’in, Ebu Leheb ve karısı tarafından uğradığı eziyeti konu almaktadır. Birinden intikam almak için besmelesiz ve Tuza Tebbet Okuma yapanlar da bulunmaktadır. Ancak bu yanlıştır. İçeriğimizin detaylarında Besmelesiz 41 Tebbet Okumak neden yapılır konusuna değineceğiz. İçindekiler1 Besmelesiz 41 Tebbet Okumak Neden Riskli?2 Besmelesiz Tebbet Ne İçin Okunur?3 Tuza Tebbet Okuma Ne İçin Yapılır?4 Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur?5 Sıkça Sorulan Sorular Besmelesiz 41 Tebbet Okumak Neden Riskli? Besmelesiz kurandan bir ayeti okumak, başlı başına günahtır. Üstelik bu surenin anlamı da, oldukça tehlikelidir. Anlamını okuyunca hak vereceksiniz. Tuza Tebbet Okuma ya da Besmelesiz 41 Tebbet Okumak günaha girmenize neden olacaktır. Abdest alarak okumanızdaysa bir sakınca yoktur. Besmelesiz Okunan Sure olarak yayılan duaların anlamı şu şekildedir; Anlamına göz attığımızda, Besmelesiz 41 Tebbet […]

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua (Davranış Bozukluğu)

Dualar 2 ay önce

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua özellikle davranış bozukluğu varsa ve hiperaktiviteden mustaripse oldukça etkilidir. Yaramaz çocuğa okunacak dua ile sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kelamları Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite İçin Dua olarak da okumanız mümkündür. Ancak Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Duayı düzenli olarak okumanız gerekmektedir. Her gün abdest alarak okumanız, Allah’ın da izniyle şifanın etki etmesini sağlayacaktır. İçindekiler1 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?2 Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Dua3 Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?3.1 Anne Babaya Asi Olan Çocuğa Okunacak Dua4 Yaramaz Çocuğa Okunacak Dua5 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir? Allah-u Teala, Kuran-i Kerim’i kesinlikle eksik bırakmamıştır. İstediğimiz her bilgi ve ihtiyaç duyduğumuz her şey için birebir şifalıdır. Sadece Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua olarak algılanmamalı, yaramaz olan, asi ve sinirli olan ve hatta Okulu sevmeyen çocuğa okunacak dua olarak okunabilmektedir. Bunu her gün çocuğunuz için okumanız […]

70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları (Mucizesi – Fazileti)

Dualar 2 ay önce

70.000 ya bedi okuyanların yorumları faziletleri gereği çok olumludur. Ya bediussemavati vel arz fazileti, her derde devadır demek yanlış olmaz. 70000 ya bedi okuyanlar, genel olarak iyi görüşlerini bildirmektedir. Görüşlere geçmeden önce, ya bedi ne için okunur konusunda ve faziletlerine değinmek gerekir. İçindekiler1 Ya Bedi Ne İçin Okunur?2 Ya Bedi Fazileti3 Ya Bedi Okuyanların Yorumları4 70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları5 70000 Ya Bedi Okuyanlar Ya Bedi Ne İçin Okunur? Ya bediussemavati vel arz fazileti oldukça fazladır. Birçok derde deva olan bu zikir, aşağıdaki denenlerle de sıklıkla okunmaktadır. “Ya Bedi” dinimizde Allah’ın 99 isminden biridir. Özellikle yaratıcılık ve benzersizliği ifade eder. Dua veya zikir sırasında Allah’ın bu yönlerine hitap ederek okunur. Bunların dışında ettiğiniz niyete göre etki edecektir. “Ya Bedi” zikri, genellikle belirli bir sayıda örneğin, 100, 313, 1000 kez tekrarlanarak okunur. Okuma sırasında niyetin samimi ve kalpten olması önemlidir. Bu zikrin etkileri kişinin niyetine, inancına ve Allah’ın isteğine bağlıdır. Ya […]

2 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.