Netflix Çevirmen Maaşı (Çevirmenlik Testi) 2024 Güncel

Netflix Çevirmen Maaşı (Çevirmenlik Testi) 2024 Güncel

Netflix Çevirmen Maaşı Amerika merkezli bu şirkette son derece yüksek ve dolgundur. Başvuru yapmanızın ardından birçok avantaj da sağlamaktadır. 2024 yılında hala dolar bazında ödeme yapan şirket; aynı zamanda iyi bir referanstır.

Netflix Çevirmen Maaşı konusunda farklılıklar bulunmaktadır. Freelancer ya da Remote çalışan kişiler farklı ücretlendirilirken, her bir dil için de farklı maaş ödenmektedir. Aşağıda yer alan Netflix çevirmen başvurusu yapmadan önce inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Netflix Çevirmen Maaşı Nasıl Belirleniyor?

Netflix, henüz 5 sene önce Portekizce, İngilizce ve İspanyolca dillerini desteklemekteydi. 2024 itibariyle Arapça, Çince ve Korece dahil 20’den fazla dilde destek vermektedir. Dil ve hitap ettiği kitle genişlediği için; ayrıca gerek online, gerek ofiste performans gösterecek çevirmenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Netflix Çevirmen Maaşı belirleme konusunda da, kişinin dil bilgisi devreye girmektedir.

netflix çevirmen maaşı
netflix çevirmen maaşı

Netflix Çevirmen Maaşı Ne Kadar?

Türkiye’de yaşarken bile, online olarak Netflix’in çevirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Amerika’da yaşamanız, işe alınma şansınızı bir hayli yükseltecektir. Aşağıda güncel kur 30,56 TL olarak baz alınmıştır.

DilMaaş (Dolar)Maaş (Türk Lirası
İngilizce – Türkçe Çevirmen4.500 Dolar137.500 TL
İngilizce – Arapça Çevirmen4.500 Dolar137.500 TL
İngilizce – Japonca Çevirmen7.500 Dolar229.170 TL
İngilizce – İspanyolca Çevirmen5.000 Dolar152.800 TL
İngilizce – Fransızca Çevirmen5.000 Dolar152.800 TL
İspanyolca – Arapça Çevirmen9.000 Dolar275.000 TL
Fransızca – Japonca Çevirmen9.000 Dolar275.000 TL
Arapça – Diğer Diller10.000 Dolar305.561 TL
Netflix Çevirmen Maaşı (Çevirmenlik Testi)

Yukarıda yer alan Netflix Çevirmen Maaşı, aylık bazda eklenmiştir. Ama yurtdışında maaşlar, aylık bazda hesaplanmaktadır. Ortalama olarak maaşlar, yıllık 30 – 70 bin dolar aralığındadır. İngilizce’den farklı dillere çeviri için daha az ödeme yapılırken; Arapça – İspanyolca gibi diller arası çeviri daha yüksek ödemelere tabidir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır?

Netflix Çevirmen Başvurusu Nasıl Yapılır?

Netflix Çevirmen Başvurusunu doğrudan İnsan Kaynakları’ndan ya da online olarak yapabilirsiniz. Eğer Amerika’da yaşamıyorsanız, aşağıda yer alan adımları takip ederek online olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak öncesinde Netflix çevirmenlik testi yapılmaktadır.

 • Başvuru için öncelikle Neflix’in çevirmenleri işe aldığını duyurduğu sayfaya ulaşın.
 • Başvuru sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın.
 • Gerekli bilgilere göz atarak, sizin için uygun olup olmadığına karar verin.
 • Ardından Netflix’in kariyer sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın.
 • Arama kısmına “Translator” yazarak onaylayın.

Netflix Çevirmen Başvurusuna açık olan ilanları buradan görebilirsiniz.

Netflix Çevirmen Başvurusu Kimler İçin Uygun

Eğer akıcı bir şekilde Türkçe ve bir yabancı dil biliyorsanız, sizin için uygun bir iş olacaktır. Ayrıca Türkçe’ye ek olarak farklı 2 dil daha biliyorsanız, çok avantajlı konumda olursunuz.

 • Anadil seviyesinde yabancı dil bilenler,
 • Bilgisayar kullanımına hakim olanlar,
 • Ekip çalışmasına yatkın olanlar,
 • Netflix’te kariyer hedefi olanlar.

Bu kişiler, başvuru için uygun olan kişilerdir. Ayrıca sahip oldukları özellikler sayesinde de Netflix Çevirmen Maaşı dolgun olacaktır.

Netflix Çevirmenlik Testi

Netflix Çevirmenlik Testi, başvuru yapacak kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Bu test, öncesinde dil seviyenizi ölçmek için kullanılmaktadır. Mail aracılığıyla ya da bahsettiğimiz site üzerinden iletişime geçerseniz; öncelikli olarak bu testi çözmeniz istenecektir.

Türkiye’deki çevirmenlik maaşlarıyla kıyaslandığı taktirde; iyi bir gelecek ve kariyer vadetmektedir. Zira dolar üzerinden kazanç etmek, birçok kişi için avantajlıdır. Aynı zamanda yurtdışında kariyer imkanı da bulunmaktadır. Tüm bu avantajları da göz önünde bulundurarak Netflix Çevirmen Maaşı için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı

Finans 3 ay önce

Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı neredeyse tüm şehirlerde bulunmaktadır. Bazı belediyeler evde paketleme işi verirken; bazıları doğrudan Pazar yeri ayırmakta. İçeriğin detaylarından devletin ev hanımlarına verdiği is imkanına ulaşabilirsiniz.  Eğer resmi kurumlar dışında bu işi yapmak istiyorsanız yorum bölümünden başvuru yapabilirsiniz. İçindekiler1 Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı İle Ne Kadar Kazanılır?2 Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı Nelerdir?2.1 Pazaryerleri2.2 Yöresel Alanlar2.3 Festivallerde Özel Alanlar2.4 Evde Paketleme İşleri2.5 Ev Yapımı Ürünler2.6 Belediye İş İmkanları3 Devletin Ev Hanımlarına Verdiği İş İmkanı Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı İle Ne Kadar Kazanılır? Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı İle Ne Kadar Kazanılır? Sorusu, birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Farklı iş kolları aşağıda yer almaktadır. Bu imkanların ne kadar kazandıracağı şehre, kişinin performansına ve diğer birçok detaya göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel bir bilgi arıyorsanız, aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz. Pazaryerlerinde Satış 12.000 TL – 16.000 TL Yöresel Ürünler 15.000 TL – 20.000 TL Festivallerde Özel Alanlar 20.000 […]

Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır?

Finans 3 ay önce

Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır? Sorusu, birçok sporsever tarafından araştırılmaktadır. Çok spesifik bir alan olsa da, Boksör Maaşları için belirli bir aralık belirtmek mümkündür. Aşağıda yer alan başlıklarda merak ettiklerinize ve Türk Boksörler Ne Kadar Kazanıyor sorusuna yanıt verilmiştir. Lisanslı Boksörler maaş almamaktadır. Çıktıkları maç başına ödeme almaktadır. İçindekiler1 Boksör Maaşları Ne Kadar?2 Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır 20243 Boksörler Ne Kadar Kazanıyor?3.1 Yeni Başlayan Boksör Maaşları3.2 Orta Seviye Türk Boksörler Ne Kadar Kazanıyor?3.3 Yüksek Seviye Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır?3.4 Dünya Boks Şampiyonu Ne Kadar Para Alıyor?4 Türkiye Boks Şampiyonu Ne Kadar Para Alıyor?5 Sıkça Sorulan Sorular Boksör Maaşları Ne Kadar? Genel olarak boks ile ilgilenen lisanslı sporcular, maaş almazlar. Yukarıda da belirtildiği üzere; maç başına ödeme alırlar. Aşağıda yer alan tabloyu inceleyerek, konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız mümkündür. Peki, Boksör Maaşları ne kadar? Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır 2024 Sanıldığının aksine Milli Boksör […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.