Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap

Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap

Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap, Türkçe ile karşılaştırıldığında daha farklıdır. Zira Kürtçe’de yer alan iltifatlar, hitap şekilleri ve hatta isimler; genellikle doğa ile ilgilidir. Kürtler sürekli olarak dağ ve şehir dışında yaşam sürdükleri için, dillerine de bu tarz ifadeler yerleşmiştir.

Bir Kürt olarak bu yazıda size Kürtçe sevgi kelimelerini sıralayacağım.

Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap Nasıl Edilmeli?

Eğer sıraladığım dışında aranızda özel olan bir kelime varsa, yorum bölümünden yazarak çevirmemi isteyebilirsiniz. İnternette bulunan diğer kaynaklarda genellikle anlamsız çevirilerin olduğunu gördüm. Eğer sevgilinize rezil olmak istemiyorsanız, doğrudan kullanmanızı önermem.

Sevgiliye Kürtçe Hitap Sözleri Nelerdir?

Kürt erkekleri, kendi dilinden olmayan birinden Sevgiliye Kürtçe Hitap Sözleri aldığında normalden daha fazla mutlu olurlar. Örneğin Türkçe’de “Kara Gözlüm” demenizden çok, Kürtçe olarak “Çav Reşamın” demeniz daha mutlu edecektir. Aşağıda verdiğim tabloda her iki dilde de yazılışını görebilirsiniz.

Kürtçe Erkek Sevgiliye HitapAnlamı
DilemınKalbim
DelalamınDeğerlim
ŞerinamınTatlım
GulamınGülüm
HasretamınHasretim
Çav ReşamınKara Gözlüm
MeremınKocam
Bela SeremınBaşımın Belası
Çawe DılemınGönül Gözüm
Be te nabeSensiz Olmuyor
Nura ÇevemınGözümün Nuru
Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap

Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap etmek istiyorsanız bunları kullanabilirsiniz. Her kelimenin sonundaki -mın eki, sahiplik ekidir. Örneğin “Delal” değerli demekken, “Delalamın” değerlim demektir. Sevgiliye Kürtçe hitap ederken buna dikkat edebilirsiniz.

Jest yapmak istiyorsanız bu şarkıyı da gönderebilirsiniz 🙂

Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap Kelimeleri

Eğer konuşma esnasında bu hitap kelimelerini kullanmak istiyorsanız, seçeneğiniz çok daha fazladır. Son zamanlarda akım olan “Kocam” gibi Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap kelimelerini aşağıda listeledim. İnceleyerek hoşunuza gideni kullanabilirsiniz.

 • Meremın: Kocam
 • Bave Zarokamın: Çocuklarımın babası
 • Kurbane Çave te: Gözlerine kurban
 • Ez berya te kıriye: Seni özledim
 • Stüna mala mın: Evimin direği
 • Di çavên te de jiyan heye: Gözlerinde hayat var
 • Çav xoşikamın: Güzel gözlüm
 • Ciwanamın: Yakışıklım
İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Ciddi Düşünen Erkek Cinsellik Konuşur Mu?

Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap konusunda bu kelimeler kesinlikle faydalı olacaktır. Klasik olan “Çav reşamın” yani “kara gözlüm” kelimesinden sıkıldıysanız; bunları kullanabilirsiniz.

Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap
Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap

Kürtçe Erkek Sevgiliye Güzel Sözler

Kürtçe Güzel Sözler aşkınızı göstermeniz için önemlidir. Eğer sevgilinizle ağınızda gerçek bir gönül bağı varsa, bu sözler onu çok mutlu edecektir.

 • Hêja – “Sevgili” veya “canım” anlamına gelir ve sevgiyle hitap etmek için kullanılır.
 • Canemın – “Canım” anlamına gelir ve sevgi dolu bir bağlamda kullanılır.
 • Gyan – “Can” veya “ruh” anlamına gelir ve yakınlık hissini ifade eder.
 • Zer – “Altınım” anlamına gelir ve birine olan değerinizi ifade etmek için kullanılır.
 • Dilê min – “Kalbim” anlamına gelir ve derin sevgi ve bağlılığı ifade etmek için kullanılır.
 • Rojbûn – Güneşim anlamına gelir, sevgiyle kullanılır.
 • Canemın – Canım, birine olan derin sevgiyi ifade eder.

Kürtçe Erkek Sevgiliye Hitap olarak kullanabileceğiniz gibi, sevdiğiniz birine de bu sözleri edebilirsiniz.

Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır Bilimsel ve Diyanet

İlişkiler 2 ay önce

Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır Bilimsel sorusu, birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Diyanet tarafından da açıklama getirilen bu konu; bu yazımızda netlik kazanacak. Eğer durduk yere birini düşünmek ya da birinin aklınızdan çıkmaması gibi durumları yaşıyorsanız; bunun bilimsel bir açıklaması var. Konu, kuantum ile açıklanabilir. Ama öncesinde birini sürekli düşünmek neden olur sorusunu yanıtlamak gerekecektir. Aslında duymak istediğin o cevabı yazı sonuna ekledim 🙂 ♥ İçindekiler1 Birini Sürekli Düşünmek Neden Olur?2 Sürekli Birini Düşünmek Karşılıklı Mıdır Bilimsel Açıklama2.1 Birini Sürekli Düşünmek Neden Olur?3 Birini Sürekli Düşünmek Onun Da Seni Düşündüğü Anlamına Gelir Mi?4 Sürekli Birini Düşünmek Ne Anlama Gelir? Birini Sürekli Düşünmek Neden Olur? Birini sürekli düşünmek, psikolojik ve nörolojik faktörlerin bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan karmaşık bir süreçtir. Beynimizdeki ödül sistemi, duygusal bağlanma, ve dikkat mekanizmaları bu sürecin temelini oluşturur. Birini düşündüğümüzde özellikle duygusal bir bağ hissettiğimizde, beyin dopamin gibi mutluluk ve ödülle ilişkili kimyasalları salgılar. Bu durum kişiyi […]

İkizler Erkeğini Peşinden Kosturmak (Kıskandırmak – İlgisini Çekmek)

İlişkiler 2 ay önce

İkizler Erkeğini Peşinden Kosturmak doğru taktikleri bilmiyorsanız, çok zor baştan söyleyelim. İkizler Burcu Erkeğinin İlgisini Çekmek, kıskandırmak ve aşık etmek için yapabileceğiniz bazı küçük numaralar var. Eğer kafanıza ikizler erkeğini pişman etmenin yollarını koymuşsanız; biraz sabırlı olmanızda fayda var. Çünkü bu burcun erkekleri, çok çabuk pişman olur ama asla göstermez. Önemli olan göstermesini sağlamak. İkizler burcu erkeğini nasıl kendime bağlarım diyorsanız, gelin detaylara birlikte göz atalım… İçindekiler1 İkizler Erkeğini Peşinden Kosturmak Mümkün Mü?2 İkizler Burcu Erkeğinin İlgisini Çekmek3 İkizler Erkeğini Kıskandırmak Mümkün Mü?4 Sıkça Sorulan Sorular İkizler Erkeğini Peşinden Kosturmak Mümkün Mü? Evet, peşinden koşturmak mümkün. Ama doğru taktikleri uygulamanız gerekiyor. Bu burcun erkekleri biraz narsist, biraz dengesiz, biraz da umursamaz görünür. İçten içe pişman olsa da; ilk adımı atmaz. Sizin dönmenizi bekler. Eğer aşağıda yer alan adımları uygulayabilirseniz; İkizler Erkeğini Kıskandırmak ve ilgisini çekmek sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Bu basit ama etkili adımları uyguladığınızda sizden haber alamadığı için, […]

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

İlişkiler 2 ay önce

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri, sözleri ile direkt kendini ele verir. Zaten bu soruyu soracak kadar hissetmişseniz, yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Kadınlar, her şeyi hissedeler. Ancak kimi zaman konduramadığı, kabullenmek istemediği için reddeder. Hayat acı ama gerçektir. Bu yazıda merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlayacağız. Lütfen yorum bölümünden düşüncelerinizi yazın. İçindekiler1 Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri Nelerdir?2 Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır?3 Karısını Sevmeyen Erkek Belirtileri Nelerdir?3.1 Normalden Az Konuşur3.2 İlgi ve Alakası Azalır3.3 Yardım Etmez, Destek Olmaz3.4 Sürekli Eleştirir ve Saygısız Davranır3.5 Fiziksel ve Duygusal Olarak Uzaklaşır3.6 Başkalarına Karşı Farklı Davranışlar3.7 Karar Alma Süreçlerinde Size Danışmaz4 Erkek Karısından Neden Uzak Durur?5 Karısını Sevmeyen Erkek Sözleri Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri Nelerdir? Erkekler, kadınlar gibi duygularını pek gizleyemezler. Özellikle konu sevgi ise, bittiği andan itibaren ilk olarak agresifleşirler. Ayrıca sevmediğini, sizden uzaklaştığını davranışlarıyla belli ederler. Aşağıda yer alan davranışlar, Karısından Soğuyan Erkek Belirtileridir. Tüm bunlar, Eşinden Soğuyan Erkek Nasıl Davranır? Sorusuna birer […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.