Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü? Sorusu, birçok kullanıcının ortak merak konusudur. Bu konuda unutulmaması gereken en önemli husus, İnstagram Kısıtlama Ve Engelleme Arasındaki Farklardır. Eğer birini kısıtladıysanız ve İnstagram Kısıtlama Karşı Taraf Görür Mü merak ediyorsanız, içeriğimizin detaylarına göz atabilirsiniz.

İnstagramda Kısıtlı Hesap Ne Demek?

İnstagramda Kısıtlı Hesap Ne Demek sorusu, sıklıkla araştırılmaktadır. Bu özellik, birini engellemeden ya da takipten çıkartmadan yapabileceklerini sınırlandırmanızı sağlamaktadır. Kısıtladığınız kişiler yorum yapsa bile, sadece kendisi görmektedir. Birçok takipçi özelliği, sınırlandırılmış olacaktır.

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?

İnstagram Kısıtlama Karşı Taraf Görür Mü?

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü? Sorusunun yanı sıra, kısıtlama yapıldığında kişinin haberdar olup olmayacağı da araştırılmaktadır. Hayır, böyle bir durumda karşı tarafa kesinlikle bildirim gitmemektedir. Ayrıca profilinize girdiğinde de, herhangi bir şekilde uyarı almaz.

Kullanıcı için her şey normal akışıyla devam etmektedir. Ancak yaptığı yorumlar, bir başkası tarafından görülmez. Ayrıca çevrimiçi olup olmadığınızı, mesajını görüp görmediğinizi de bilmez. Ayrıca hikayeleri de görememektedir. Yani, İnstagram Kısıtlama Karşı Taraf Görür Mü? Sorusunun yanıtı kısaca hayırdır.

İnstagramda Birini Kısıtlayınca Ne Olur?

İnstagramda birini kısıtlayınca ne olur sorusunu sormanız, son derece doğaldır. Zira uygulama tarafından bu konuda net bir açıklama yapılmamıştır.

Kısaca açıklamak gerekirse, takipten çıkarmak istemediğiniz; ama hesabınızda da her etkileşimde bulunmasını istemediğiniz kişiler için “Kısıtlama” özelliğini kullanabilirsiniz. İnstagram Kısıtlama Ve Engelleme Arasındaki Fark da bu noktada ortaya çıkmaktadır. Birini kısıtlayınca, şunlar olur;

 1. Size mesaj gönderebilir ama son görülmenizi ya da mesajı görüp görmediğinizi anlayamaz,
 2. Gönderilerinize yorum yapabilir ama bu yorumu sadece siz ve kendisi görür,
 3. Hikayelerinizi göremez (ayrıca gizlemeniz gerekir),
 4. Beğenilerini sadece kendisi görür.
İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  TikTok 18 APK İndir (Çalışan Güncel Sürüm)

Bu özelliklerin tamamı, kullanıcıya kısıtlanır. Ancak kendisi bunu fark edemez.

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?

Kullanıcıların endişelerinden birisi de, “Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?” sorusudur. Bunun için iki farklı görüş ayrılığı olsa da, genel olarak görmediği bilinmektedir. Ancak yine de hikayelerinizi gizlemeniz, işi garantiye almanızı sağlayacaktır.

Sadece Ad Soyad İle TC Kimlik No Öğrenme başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

İnstagram Kısıtlama Ve Engelleme Arasındaki Fark

İnstagram Kısıtlama Ve Engelleme Arasındaki Fark oldukça fazladır. Kısıtladığınız kişiler bu durumu fark etmezken, engellediğiniz kişiler fark edecektir. Aşağıda yer alan tabloyu inceleyerek, detaylara ulaşabilirsiniz.

KısıtlamaEngelleme
Kısıtlanan kullanıcı profilinize erişebilir ve gönderilerinizi görebilir.Engellenen kullanıcı profilinize erişemez ve gönderilerinizi göremez.
Kısıtlanan kullanıcının yorumları yalnızca kendileri ve siz tarafından görülebilir. Direkt mesajları “İstekler” kısmına düşer.Engellenen kullanıcı sizi direkt mesajla veya yorumlarla iletişime geçemez.
Kısıtlanan kullanıcının etkinlikleri size bildirim olarak gelmez.Engellenen kullanıcıdan hiçbir etkinlik bildirimi alınmaz.
Kısıtlanan kullanıcı, kendi yorumlarını normal şekilde görür, ancak bu yorumlar başkaları tarafından görülmez.Engellenen kullanıcı, gönderilerinizi ve hikayelerinizi hiç göremez.
Kısıtlanan kullanıcı genellikle kısıtlandığının farkında olmaz.Engellenen kullanıcı genellikle engellendiğinin farkına varır, çünkü profilinize erişemez veya iletişim kuramaz.
Kullanıcıların sizi rahatsız etmesini sınırlamak için daha hafif bir yaklaşım.Kullanıcının tamamen erişimini engellemek ve iletişimini kesmek için kesin bir yaklaşım.
Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?

Tablo ışığında “Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?” sorusuna yanıt vermek gerekirse; evet görecektir. Ayrıca gizlemeniz gerekecektir.

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?
Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?

Instagram’da Birini Nasıl Kısıtlarım?

Instagram’da birini kısıtlamak istiyorsanız, aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz. Kişiye bildirim vs. gitmediği için, gönül rahatlığıyla bu işlemi yapabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Kısıtlamak istediğiniz kullanıcının profilini ziyaret edin.
 • Sağ üst köşedeki üç nokta (⋮) simgesine dokunun.
 • Açılan menüden “Kısıtla” seçeneğine dokunun.
 • “Kısıtla” seçeneğini tekrar seçerek onaylayın.
İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Dünyanın En Uzun Randomu

Sıkça Sorulan Sorular

Kısıtlanan hesap ne yapamaz?

Yorumları genel olarak görünür olmaz; yalnızca kısıtlayan kişi ve kendileri tarafından görülebilir. Yaptıkları beğeniler ve yorumlar kısıtlayan kişi için bildirim olarak gönderilmez.

Kısıtlı hesap mesaj atabilir mi?

Kısıtlanan bir hesap mesaj gönderebilir, ancak bu mesajlar doğrudan gelen kutunuza düşmez; bunun yerine “İstekler” bölümünde görünür.
Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Kürtçe PUBG İsimleri

Teknoloji 2 ay önce

Kürtçe PUBG İsimleri 2024 yılında oyuncular tarafından araştırılan konular arasındadır. Kürtçe Şekilli Nickler ve kullanıcı adları için aşağıda yer alan listemizi inceleyebilirsiniz. Sizler için daha önce kullanılmayan ve eşsiz olan Kürtçe PUBG İsimleri listelendi. Kolaylıkla kopyalayabilir ve oyundaki alana yapıştırarak kullanabilirsiniz. Sizler için Kürtçe PUBG İsimleri için Şekilli Nickler ve sade kullanıcı adları oluşturduk! Pubg Mobile Adam Görme Hilesi Apk başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir. İçindekiler1 Kürtçe Oyun Nickleri2 Kürtçe Şekilli Nickler3 Kürtçe PUBG İsimleri4 Kürtçe Nickler Kürtçe Oyun Nickleri Kürtçe oyun nickleri, genellikle derin anlamlara sahiptir. Anlamını da yazdığımız bu Kürtçe Kullanıcı Adları, hesabınızın daha ilgi çekici ve profesyonel görünmesini sağlayacaktır. Genellikle isimlerin tercih edildiği kullanıcı adları, zaman zaman anlamlı kelimelerle de oluşturulabiliyor. Kürtçe Oyun Nickleri Anlamı Berxvedan Direniş Kurdê bê naw İsimsiz Kürt Bargiran Yükü Ağır Nêçîrvan Avcı Serhıldan Jiyanê Hayata İsyan Brîndar Yaralı Hevale Heja Değerli Dost Kürtçe PUBG İsimleri Kürtçe Şekilli Nickler Kürtçe Şekilli Nickler, Kürtçe […]

Kullanılmamış Karekod – Oluşturma Yöntemleri [Ücretsiz]

Teknoloji 4 ay önce

Kullanılmamış Karekod, 0 içerik barındıran tamamen temiz kodlardır. Dilerseniz bu kodlar içerisine istediğiniz linki, bilgiyi ya da herhangi bir fotoğrafı ekleyebilirsiniz. Bu işlemler ücretsiz şekilde göstereceğimiz site üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıca yine isterseniz dijital ya da NFC baskı yaptırarak uzaktan okutulmasını da sağlayabilirsiniz. Kullanılmamış Karekodlar ayrıca tek kullanımlık da olabilmektedir. Bu istek tamamen sizin beklentilerinize ya da yapmak istediğiniz şeye bağlıdır. Teknolojinin nimetlerinden yararlanmak için yöntemleri ekledik. Kullanılmamış Karekod Nedir? Kullanılmamış Karekod ifadesi daha önce okutulmamış ya da içerisinde bilgi – veri barındırmamış kodları ifade etmektedir. Eğer bu konuda amacınız kendi kodunuzu oluşturmaksa, aşağıda yer alan başlığı inceleyerek yapabilirsiniz. Bunların özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir; Tüm bu özellikler, Kullanılmamış QR code sağladığı avantajlar arasında yer almaktadır. Ancak sonradan değişiklik yapma konusunda bir parantez açmak gerekir. Eğer kendi siteniz üzerinde barındırıyorsanız bilgileri değiştirebilirsiniz. Bir oluşturucu ile yaratmışsanız, bilgileri değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Kullanılmamış Karekod Oluşturma Nasıl Yapılır? Bunun için ilk olarak QR Code Generator […]

TikTok 18 APK İndir (Çalışan Güncel Sürüm)

Teknoloji 4 ay önce

TikTok 18 APK indir, Tiktok artı 18 seçenekleri pek çok Android kullanıcısı tarafından araştırılmaktadır. Bu uygulama içerisinde yer alarak yetişkin içerikleri görüntülemek isteyenlerin yapmaları gerekenler oldukça basittir. TikTok artı 18 görüntülere de sorunsuz bir biçimde erişmek isteyen kullanıcılar bu uygulamaları kullanabilmektedirler. TikTok +18 APK seçenekleri üzerinden indirme işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılar istedikleri an bu uygulamadan faydalanabilmektedirler. Bu sayede de TikTok üzerinden kısıtlamalar meydana gelmeden istedikleri tüm içeriklere ulaşma imkanı elde etmektedirler. TikTok 18 2022 apk seçeneklerinden faydalanmak isteyen TikTok kullanıcıları sadece birkaç dakikalarını ayırdıkları zaman bu seçeneklerden faydalanabilmektedirler. Uygulama içerisinde yer alan özelliklerden faydalanmak adına indirme işlemlerini tamamlamak gerekiyor. Kullanıcılar TikTok artı 18 görüntüler için bu uygulamayı basit bir biçimde indirdikleri zaman tüm imkanlardan faydalanabilmektedirler. Tiktok +18 APK İndirmek İçin Buraya Tıklayın Tiktok 18 APK Ne İşe Yarar? TikTok +18 APK seçenekleri pek çok TikTok kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır. Bu mecra içerisinde çeşitli görüntüler erişim kısıtlamasına neden olabilmektedir. Özellikle de artı 18 […]

1 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.