Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın) mümkündür. Ama bu konuda kesinlikle dikkat etmeniz gereken hususlar mevcut. Çünkü Tebbet kelimesi Kahrolmak ve Kurumak anlamına gelmektedir. Bu sure, HZ. Muhammed S.A.V’in, Ebu Leheb ve karısı tarafından uğradığı eziyeti konu almaktadır.

Birinden intikam almak için besmelesiz ve Tuza Tebbet Okuma yapanlar da bulunmaktadır. Ancak bu yanlıştır. İçeriğimizin detaylarında Besmelesiz 41 Tebbet Okumak neden yapılır konusuna değineceğiz.

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak Neden Riskli?

Besmelesiz kurandan bir ayeti okumak, başlı başına günahtır. Üstelik bu surenin anlamı da, oldukça tehlikelidir. Anlamını okuyunca hak vereceksiniz. Tuza Tebbet Okuma ya da Besmelesiz 41 Tebbet Okumak günaha girmenize neden olacaktır. Abdest alarak okumanızdaysa bir sakınca yoktur. Besmelesiz Okunan Sure olarak yayılan duaların anlamı şu şekildedir;

 • Rahmân ve Rahîm (olan) Allah’ın adıyla.
 • Ebu Leheb’in iki eli kurusun! Kurudu da.
 • Malı ve kazandıkları ona fayda vermedi.
 • O, alevli bir ateşte yanacak.
 • Odun taşıyıcı olarak karısı da (ateşe girecek).
 • Ve boynunda hurma lifinden bükülmüş bir ip olduğu halde.

Anlamına göz attığımızda, Besmelesiz 41 Tebbet Okumak sonucunda okuduğunuz kişinin başına neler gelebileceğini az çok kestirebilirsiniz. Besmelesiz okunmasının sebebiyse, genellikle büyü amacıyla yapılmaktadır. Eğer amacınız büyü yapmaksa, Tebbet Suresini Okumayın. Ancak niyetiniz Allah’tan yardım alarak size zarar verenin belasını bulmasını istemekse; abdest alarak okuyabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar
Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)

Besmelesiz Tebbet Ne İçin Okunur?

Allah’u Teala, bu ayet ile Ebu Leheb’in yaptığı zalimlik sonucunda neler yaşayacağını bizlere bildirmiştir. Aynı şekilde size zarar veren biri varsa, bunu okuyarak cezasını çekmesini sağlayabilirsiniz. Tebbet Suresi 41 Defa Okumak şu etkilere neden olacaktır;

 • Size zarar veren kişinin işi gücü rast gitmez.
 • Belasını Allah-u Teala tarafından bulur.
 • Size karşı pişmanlık duyar.
 • Allah sizi Ebu Leheb gibi kötü kişilerden kurtarır.
 • Besmelesiz ve kötü niyetle okuyorsanız, karşınızdaki kişi yanmış gibi beter olur.

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak, yukarıdaki etkilere neden olacaktır. Ancak besmeleyle beraber okumanız, adeta görünmez bir kalkan ile korunmanızı sağlayacaktır.

Tuza Tebbet Okuma Ne İçin Yapılır?

Tuza Tebbet okumak, büyü ile bir tutulmasa da ritüel sayılabilmektedir. Kurtulmak istediğiniz, sizden uzaklaşmasını istediğiniz bir kişi için adını söyleyip, tuz yakarak okunduğu bilinmektedir. Aynı şekilde düşmana karşı da okunmaktadır.

Tuza Tebbet okuduktan sonra adını andığınız kişi;

 • Sizden uzaklaşır,
 • Allah tarafından zarar görür,
 • İşi – gücü bozulur,
 • Size ne haksızlık ettiyse pişman olur,
 • Yaptığı, kendi başına gelir,
 • Size artık zarar veremez.

Ama daha önce de belirttiğimiz gibi, büyü ya da ritüel ile Tebbet Suresini Okumayın. Özellikle ritüel amaçlı yapıyorsanız, Allah tarafından yasaklandığını da bilmeniz gerekmektedir. Kötü niyetli kişiler tarafından Besmelesiz Okunan Sure olarak açıklansa da, besmeleyle okumanız daha hayırlı olacaktır.

Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur?

Allah-u Teala, Kuran-ı Kerim’i kesinlikle eksik bırakmamıştır. Her derdimize Kurandan bir kelam bulunmaktadır. Bunlardan birisi de, Tebbet Suresi’dir. Yazının başında indiriliş amacına değinmiştik. Eğer düşmanınız varsa, size zarar veriyorsa ve siz haklıysanız; Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur? Sorusuna yanıtı şu şekilde verebiliriz.

 • Mutlaka abdest alın,
 • Temiz bir ortamda bulunun,
 • Besmele çekin,
 • Ardından niyetinizi edin,
 • 41 Defa Tebbet Suresini okuyun (aşağıda okunuşu yer almaktadır.)
 • Her gün bu şekilde okuyabilirsiniz.
İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  40 Kere Okununca Kabul Olan Dua

Niyet ederken şu ifadelere yer verebilirsiniz;

“Ey Alemlerin Rabbi. Ben insani nefsimden, öfkemden, kibrimden sana sığınırım. Sen ki her şeyi gören, bilen ve işitensin. Halil kulun bana kötülük etti. Benim iyiliğimi istemeyen, bana zararlar veren bir kuldur. Hiç şüphesiz ki sen adaletli olansın. Tabbet Suresinde Ebu Leheb’i kurutup yaktığın gibi, onu da yak. Ben senin yarattığına dokunamam, nefsime kapılamam. Sen adaletli olan, hak edene hakkını verensin.”

Tebbet Suresi Okunuşu

 • Bismillahirrahmânirrahîm.
 • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 • Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb
 • Seyeslâ nâren zâte leheb
 • Vemraetühû hammâletelhatab
 • Fî cî dihâ hablün min mesed

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak size de zarar verecekken, bu şekilde hayırlı biçimde amacınıza ulaşabilirsiniz. Besmelesiz Okunan Sure olarak lanse edilse de; siz bu şekilde okuyarak günaha girmemiş olursunuz.

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)
Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)

Sıkça Sorulan Sorular

Tebbet Neden Besmelesiz Okunur?

Eğer ahiret hayatınızı yakmak istemiyorsanız, besmelesiz Tebbet Suresini Okumayın. Allah’ın emirlerine karşı gelmeniz ve kötüye kullanmanız günahtır. Tebbet suresi büyü – ritüel amacıyla besmele çekilmeden okunmaktadır.

Tebbet Suresi Düşman İçin Kaç Kere Okunur?

Allah, sayıdan çok niyetimize bakar. Dolayısıyla 1 kere okumanız da, 41 kere okumanız da aynı etkiyi sağlayacaktır. Ancak günümüzde en kabul gören sayı 41’dir.

Tebbet Suresini Tersten Okursak Ne Olur?

Besmelesiz Okunan Sure olarak anlatılması ayrı günahken, tersten okumak ahireti yakmaktır. Kuran’daki bazı ayetler tersten okunarak; büyü amaçlı kullanılmaktadır. Ancak bu hem günah, hem de çok risklidir. Çünkü size geri dönmesi an meselesi olacaktır.

Tebbet Duası Abdestsiz Okunur Mu?

Zor durumda kalındığında ya da abdest alınmayacak bir ortamda kurana dokunmamak kaydıyla abdestsiz okunabildiği bilinmektedir. Eğer ezberlemişseniz ve okumayı alışkanlık haline getirmişseniz okunabilir diye düşünüyoruz. Ancak kötü niyetle kasıtlı olarak abdest almıyorsanız, günah olacaktır.

Tebbet Suresinde Neden Beddua Var?

Ebu Leheb, karısı ile beraber HZ. Muhammed başta olmak üzere birçok Müslümana eziyet eden bir isimdir. Allah ise yaptıklarından dolayı Ebu Leheb’i cezalandırmıştır. Bu nedenle beddua geçmektedir. Besmelesiz Okunan Sure olarak adlandırılsa da; işin aslı bu şekildedir.
Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua (Davranış Bozukluğu)

Dualar 2 ay önce

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua özellikle davranış bozukluğu varsa ve hiperaktiviteden mustaripse oldukça etkilidir. Yaramaz çocuğa okunacak dua ile sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kelamları Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite İçin Dua olarak da okumanız mümkündür. Ancak Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Duayı düzenli olarak okumanız gerekmektedir. Her gün abdest alarak okumanız, Allah’ın da izniyle şifanın etki etmesini sağlayacaktır. İçindekiler1 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?2 Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Dua3 Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?3.1 Anne Babaya Asi Olan Çocuğa Okunacak Dua4 Yaramaz Çocuğa Okunacak Dua5 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir? Allah-u Teala, Kuran-i Kerim’i kesinlikle eksik bırakmamıştır. İstediğimiz her bilgi ve ihtiyaç duyduğumuz her şey için birebir şifalıdır. Sadece Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua olarak algılanmamalı, yaramaz olan, asi ve sinirli olan ve hatta Okulu sevmeyen çocuğa okunacak dua olarak okunabilmektedir. Bunu her gün çocuğunuz için okumanız […]

70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları (Mucizesi – Fazileti)

Dualar 2 ay önce

70.000 ya bedi okuyanların yorumları faziletleri gereği çok olumludur. Ya bediussemavati vel arz fazileti, her derde devadır demek yanlış olmaz. 70000 ya bedi okuyanlar, genel olarak iyi görüşlerini bildirmektedir. Görüşlere geçmeden önce, ya bedi ne için okunur konusunda ve faziletlerine değinmek gerekir. İçindekiler1 Ya Bedi Ne İçin Okunur?2 Ya Bedi Fazileti3 Ya Bedi Okuyanların Yorumları4 70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları5 70000 Ya Bedi Okuyanlar Ya Bedi Ne İçin Okunur? Ya bediussemavati vel arz fazileti oldukça fazladır. Birçok derde deva olan bu zikir, aşağıdaki denenlerle de sıklıkla okunmaktadır. “Ya Bedi” dinimizde Allah’ın 99 isminden biridir. Özellikle yaratıcılık ve benzersizliği ifade eder. Dua veya zikir sırasında Allah’ın bu yönlerine hitap ederek okunur. Bunların dışında ettiğiniz niyete göre etki edecektir. “Ya Bedi” zikri, genellikle belirli bir sayıda örneğin, 100, 313, 1000 kez tekrarlanarak okunur. Okuma sırasında niyetin samimi ve kalpten olması önemlidir. Bu zikrin etkileri kişinin niyetine, inancına ve Allah’ın isteğine bağlıdır. Ya […]

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua

Dualar 2 ay önce

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua – Her insanın kabul olmasının istediği duaları vardır. Bunun için hangi duaların okunabileceği sık sık merak edilmekte olup 40 kere okununca kabul olan dua da onlardan bir tanesidir. Bu gibi duaların ne olduğuna geçmeden bilinen her duanın edilebileceği unutulmamalıdır. Vakit namazları ve Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da eller açılabilir. İçindekiler1 1 Günde Gerçekleşen Dilek Duası2 5 Dakikada Kabul Olan Dua3 Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua4 Ne İstersen Hemen Kabul Olan Dua5 40 Kere Okununca Kabul Olan Dua SSS 1 Günde Gerçekleşen Dilek Duası 1 günde gerçekleşen dilek duası nasıl edilir? Bunun için bir dua etmek için önce güzel bir şekilde abdest alıp iki rekat namaz kılınmalıdır. Ardından Allahü Teala’ya hamd edilmeli, Resulüne de salavat getirmelidir. Ardından da aşağıda olan dua okunmalıdır: Eğer 40 kere okununca kabul olan dua arıyorsanız bunu etmeniz mümkündür. Ayrıca 41 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir. 5 Dakikada […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.