Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı

Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı

Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı neredeyse tüm şehirlerde bulunmaktadır. Bazı belediyeler evde paketleme işi verirken; bazıları doğrudan Pazar yeri ayırmakta. İçeriğin detaylarından devletin ev hanımlarına verdiği is imkanına ulaşabilirsiniz.

 Eğer resmi kurumlar dışında bu işi yapmak istiyorsanız yorum bölümünden başvuru yapabilirsiniz.

Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı İle Ne Kadar Kazanılır?

Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı İle Ne Kadar Kazanılır? Sorusu, birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Farklı iş kolları aşağıda yer almaktadır. Bu imkanların ne kadar kazandıracağı şehre, kişinin performansına ve diğer birçok detaya göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel bir bilgi arıyorsanız, aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Pazaryerlerinde Satış12.000 TL – 16.000 TL
Yöresel Ürünler15.000 TL – 20.000 TL
Festivallerde Özel Alanlar20.000 TL – 25.000 TL
Evde Paketleme İşleri10.000 TL – 12.000 TL
Ev Yapımı Ürünler16.000 TL – 18.000 TL
Belediyede İş İmkanları20.000 TL – 22.000 TL

Birkaçı hariç diğerlerinde sabit maaş alınmaktadır. Bu nedenle başvuru esnasında detayları öğrenmeniz tavsiye edilmektedir.

Devletin Ev Hanımlarına Verdiği İş İmkanı
Devletin Ev Hanımlarına Verdiği İş İmkanı

Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı Nelerdir?

Sosyal Belediyecilik anlayışı kapsamında bu kurumlar, ihtiyaç sahibi olan kişilerin gelir sahibi olabilmesi için destek vermektedir. Devletin ev hanımlarına verdiği iş imkanı genel olarak şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Pazaryerleri,
 • Yöresel ürünler,
 • Festivallerde özel alanlar,
 • Evde paketleme işleri,
 • Ev yapımı ürünler,
 • Belediyede iş imkanları,

Her biri ihtiyacınıza, yaşınıza, para kazanma hedefinize ve diğer detaylara özel olarak başvuruya açılmaktadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır?

Pazaryerleri

Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı modelleri arasında pazaryerleri de bulunmaktadır. Belediyeye ait alanlarda açılan tezgahlarda çok düşük kira ücretleriyle satış yapabilirsiniz. Genellikle yöresel ürünlerin satıldığı bu tezgahlarda elde edeceğiniz kazancın neredeyse yarısı size kalacaktır.

Yöresel Alanlar

Özellikle turistlik bölgelerde kıyafet, takı, yiyecek vb. satışların yapılabildiği yöresel alanlar bulunmaktadır. Yine kira ücretleri normalden daha düşüktür. Burada aktif olarak satış yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

Festivallerde Özel Alanlar

Seyyar tezgahlarla beraber festivallerde, belediyenin gerçekleştirdiği etkinlik ve konserlerde satış yapmanız mümkündür. Her ne kadar Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı çeşitleri arasında pek bilinmese de; Mersin, Antalya ve benzeri yerlerde sıklıkla yapılmaktadır.

Evde Paketleme İşleri

Belediyeler doğrudan evde paketleme işleri vermemektedir. Bu işler genel olarak özel şirket ve fabrikalar tarafından sağlanmaktadır. Güvenilir Evde Paketleme İşi başlıklı yazımıza giderek; nasıl başvurabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ev Yapımı Ürünler

Evde yapılan reçeller, çörekler, ekmekler, tatlılar ve diğer lezzetler; yine belediye tarafından tahsis edilen alanlarda satılabilmektedir. Ayrıca bu ürünler ev hanımlarından toplu satın alınarak, şehir dışına ya da yurt dışına satılabilmektedir. Örneğin Mersin’de limon kurusu belediye tarafından satın alınmakta, paketlenerek satılmaktadır.

Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı
Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı

Belediye İş İmkanları

Bazı sosyal belediyeler, ev hanımlarına hatta çocuk sahibi olan kadınlara özel kontenjan açarak; belediye bünyesinde çalışabilmelerini sağlamaktadır. Bunun için doğrudan kuruma giderek başvuru yapabilirsiniz.

Devletin Ev Hanımlarına Verdiği İş İmkanı

Belediyelere nazaran Devletin Ev Hanımlarına Verdiği İş İmkanı çok daha fazladır. Zira devlet elinde birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Özellikle İŞKUR, bu konuda birçok kişiye yardımcı olan bir kurumdur.

 • Devlet Kurumlarında İşler,
 • KPSS ile İşe Başlama,
 • Ek geliş sağlayacak işler,
 • Belediye kafelerinde iş imkanı sağlanmaktadır.

Genel olarak Belediyelerin Ev Hanımlarına İs İmkanı ve devlet destekleri bu şekilde sıralanabilmektedir. Özellikle gelir seviyesi düşük kişilere destek olunmaktadır. Ayrıca çocuğunuz varsa, Anne kontenjanından yararlanabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Netflix Çevirmen Maaşı (Çevirmenlik Testi) 2024 Güncel
Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Netflix Çevirmen Maaşı (Çevirmenlik Testi) 2024 Güncel

Finans 1 ay önce

Netflix Çevirmen Maaşı Amerika merkezli bu şirkette son derece yüksek ve dolgundur. Başvuru yapmanızın ardından birçok avantaj da sağlamaktadır. 2024 yılında hala dolar bazında ödeme yapan şirket; aynı zamanda iyi bir referanstır. Netflix Çevirmen Maaşı konusunda farklılıklar bulunmaktadır. Freelancer ya da Remote çalışan kişiler farklı ücretlendirilirken, her bir dil için de farklı maaş ödenmektedir. Aşağıda yer alan Netflix çevirmen başvurusu yapmadan önce inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. İçindekiler1 Netflix Çevirmen Maaşı Nasıl Belirleniyor?2 Netflix Çevirmen Maaşı Ne Kadar?3 Netflix Çevirmen Başvurusu Nasıl Yapılır?4 Netflix Çevirmen Başvurusu Kimler İçin Uygun5 Netflix Çevirmenlik Testi Netflix Çevirmen Maaşı Nasıl Belirleniyor? Netflix, henüz 5 sene önce Portekizce, İngilizce ve İspanyolca dillerini desteklemekteydi. 2024 itibariyle Arapça, Çince ve Korece dahil 20’den fazla dilde destek vermektedir. Dil ve hitap ettiği kitle genişlediği için; ayrıca gerek online, gerek ofiste performans gösterecek çevirmenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Netflix Çevirmen Maaşı belirleme konusunda da, kişinin dil bilgisi devreye girmektedir. Netflix Çevirmen Maaşı […]

Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır?

Finans 1 ay önce

Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır? Sorusu, birçok sporsever tarafından araştırılmaktadır. Çok spesifik bir alan olsa da, Boksör Maaşları için belirli bir aralık belirtmek mümkündür. Aşağıda yer alan başlıklarda merak ettiklerinize ve Türk Boksörler Ne Kadar Kazanıyor sorusuna yanıt verilmiştir. Lisanslı Boksörler maaş almamaktadır. Çıktıkları maç başına ödeme almaktadır. İçindekiler1 Boksör Maaşları Ne Kadar?2 Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır 20243 Boksörler Ne Kadar Kazanıyor?3.1 Yeni Başlayan Boksör Maaşları3.2 Orta Seviye Türk Boksörler Ne Kadar Kazanıyor?3.3 Yüksek Seviye Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır?3.4 Dünya Boks Şampiyonu Ne Kadar Para Alıyor?4 Türkiye Boks Şampiyonu Ne Kadar Para Alıyor?5 Sıkça Sorulan Sorular Boksör Maaşları Ne Kadar? Genel olarak boks ile ilgilenen lisanslı sporcular, maaş almazlar. Yukarıda da belirtildiği üzere; maç başına ödeme alırlar. Aşağıda yer alan tabloyu inceleyerek, konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız mümkündür. Peki, Boksör Maaşları ne kadar? Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır 2024 Sanıldığının aksine Milli Boksör […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.