Alkolden Tiksindiren Dua

Alkolden Tiksindiren Dua

Alkolden Tiksindiren Dua – Alkol her ne kadar zararlı olsa da bunu içenler bulunmaktadır. Sevdikleri onların bundan kurtulabilmesi için alkolden tiksindiren dua sık sık aramaktadır. Bu duaların neler olduğuna geçmeden önce, kişiler hacet namazı kılarak buna yönelik olarak etmeyi unutmamalıdır.

Eşimi İçkiden Soğutmak İçin Dua

Alkolden tiksindirmek için dua nasıl edilir? Bunun için edilebilecek pek çok dua vardır. Bunlardan bir tanesi aşağıda yer almakta olup düzenli bir şekilde okunmalıdır:

 • Hürrimet aleyküm meytetü ved demü ve lahmül hınzıri ve ma ühille li ğayrillahi
 • Bihı vel münhanikatü vel mevkuzetü vel müteraddiyetü ven netıyhatü ve ma
 • Ekeles sebü illa ma zekkeytüm ve ma zübiha
 • Alen nüsubi ve en testaksimu bil ezlam zaliküm fisk elyevme yeissellezıne
 • Keferu min dıniküm fe la tahşevhüm vahşevn elyevme ekmeltü leküm

Eğer sarhoşa okunacak dua arıyorsanız, bunu okumanız mümkündür.

Alkolden Tiksindiren Dua

Eşimi İçkiden Soğutmak İçin Ne Yapabilirim

Eşimi içkiden soğutmak için ne yapabilirim eşi alkol içen ve bundan kurtulmasını isteyenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Yukarıda olan duanın yanı sıra şunu okumanız da ayrıca mümkündür:

 • La ilahe illellahül melikül hakkul mübin
 • Rabbüna ve rabbü abaniel evvelin
 • Ve bîhi nesteinü la havle ve la kuvvete illa billâhil aliyyıl azim
 • Es’elükellahümme bi hakkismikel mektubi ala cenahi cibrile aleyke ya Rab
 • Ve bihakkismikel mektubi fittevrati vel incili vezzeburi vel fürkani aleyke ya Rab
İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Bir Ölünün İlk 36 Saati

Eğer eşiniz ya da sevdikleriniz için alkolden tiksindiren duası arıyorsanız bunları okumanız mümkündür.

İnşirah Suresi İçki içen Kocaya Okunacak Dua Nasıl Edilir

Eşinizi alkolden uzaklaştırmak istiyorsanız sarhoşa okunacak dua olarak İnşirah suresini okumanız da mümkündür. Bu nasıl edilir diye soruyorsanız aşağıda Latin harfleri ile okunuşu vardır:

 • Elem neşrahlaka sadrak
 • Ve veda’na ankizreke, ellezi enkad zerrek
 • Verfa’na leke zikrek, feinne me’al-usri yusra, inneme’al-sabri fet-ha

Kişiler tüm bu duaları içki içen tanıdıkları için edebilir.

İçkiyi Kesin Kez Sonlandıran Ayet

Alkol pek çok zarara sahip olduğu için insanlar içki içen tanıdıklarını bundan kurtarmanın çeşitli yollarını arar. Her şey Allahü Teala’nın izniyle olduğu için alkolden tiksindiren dua etmek unutulmamalıdır.

Bu kapsamda kişiler bildikleri tüm duaların yanı sıra yukarıda vermiş olduklarımızı da okuyabilir. Bunun dışında Kur’an-ı Kerim okuduktan, vakit namazlarını kıldıktan ve duaların makbul olduğu zamanlar girdiğine elleri açmak da unutulmamalıdır.

Alkolden Tiksindiren Dua
Alkolden Tiksindiren Dua

Alkolden Kurtulmak için Esmaül Hüsna

Bir kişinin alkolden kurtulması için dualar olduğu gibi Esmaül Hüsnalar da yer almaktadır. Bunlar oldukça kolay bir şekilde çekilebilmekte olup gün içerisinde sık sık okunabilir. Her gün 100 kere salavat getirmeniz, 7 kere Fatiha okumanız ve 11 defa İhlas okumanız mümkündür. Sonrasında ise 1000 defa Ya Berru, Ya Kuddüs ve Ya Tevvab getirilir. Tüm bunlar düzenli bir şekilde ve temiz bir kalple yapılırsa Allahü Teala’nın izniyle alkolden kurtulmak da mümkündür.

Alkolden Tiksindiren Dua SSS

Sarhoşa Okunacak Dua Nedir?

Alkolden tiksindiren dua olarak bir tanıdığınızı veya sevdiğinizi alkolden kurtarmak için pek çok dua yer almaktadır. Tüm bunların düzenli bir şekilde okunması, temiz ve ihlaslı bir kalp ile edilmesi önerilmektedir.

Tiksindirmek İçin Dua Ne Zaman Okunur?

Bir tanıdığınız alkol kullanıyorsa ve bırakmasını istiyorsanız alkolden tiksindiren dua gün içerisinde istediğiniz zaman edilebilir. Ancak İslam dininde duaların makbul olduğu zamanları unutmamak, bunlar girdiği zaman etmek önerilmektedir. Bunun dışında dua ederken yalnız olmak da daha rahat dua etme için öneirlir.
Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Morgdaki Ölüler Ne Hisseder?

Genel 5 ay önce

Morgdaki Ölüler Ne Hisseder? – Günümüzde insanlar ölümle ilgili birçok soru ve merak içerisindedir. Bu sorulardan biri de morgdaki ölüler ne hisseder? sorusudur. Ölüm ve sonrası, insanların yüzyıllardır üzerine düşündüğü ve farklı inançlar, felsefi yaklaşımlar ve bilimsel araştırmalarla ele aldığı bir konudur. Ancak bilimsel olarak kanıtlanmış bir cevap olmadığı gibi, bu sorunun yanıtını tam anlamıyla bilemeyiz. Bilim dünyasında ölüm sonrası hissetme veya deneyimleme kavramı desteklenmemektedir. Detaylı bilgi almak için aşağıdaki videoyu mutlaka izlemelisiniz! İçindekiler1 Morgdaki Ölüler Ne Hisseder?2 Bir Ölünün İlk 36 Saati Nasıl Geçer?2.1 Morgda Ölüler Ne Yapar?3 Ölüler Ağladığımızı Görür Mü?3.1 Bayramda Ölüler Ne Yapar?4 Morgdaki Ölüler Ne Hisseder? Sıkça Sorulan Sorular Morgdaki Ölüler Ne Hisseder? Ölüm gerçekleştikten sonra beyin fonksiyonları durur ve bu nedenle duyular da çalışmaz hale gelir. Nörolojik açıdan ele alındığında, ölüm anında bilincin sona erdiği ve herhangi bir duygu veya düşünce sürecinin gerçekleşmediği düşünülür. Morgdaki Ölüler Ne Hisseder? konusunu farklı dinler, ölüm sonrası deneyimleri […]

Bir Ölünün İlk 36 Saati

Genel 5 ay önce

Bir Ölünün İlk 36 Saati – Bir insanın hayatının sona erdiği an, doğanın en büyük gizemlerinden biridir. Ölüm, insanoğlunun asırlardır merak ettiği, anlamaya çalıştığı ve çoğu zaman korktuğu bir olgudur. Ancak bu olgunun iç yüzü, özellikle bir ölünün ilk 36 saati boyunca neler yaşandığı, pek çoğumuzun pek fazla bilgi sahibi olmadığı bir konudur. Bir Ölünün İlk 36 Saati için videoyu izlemenizi mutlaka tavsiye ederiz. İçindekiler1 Ölü Mezara Girince Ne Olur?2 Bir Ölünün İlk 36 Saatinde Neler Olur?2.1 0-1 Saat Klinik Ölüm ve Hücresel Başlangıç2.2 1-2 Saat Agoni ve Son Nefes2.3 2-6 Saat Hücresel Değişiklikler2.4 6-12 Saat Hücresel Çöküş ve İleri Çürüme2.5 12-24 Saat Yıkım ve Dağılma3 Ölünün İlk Günü Nasıl Olur?4 Sıkça Sorulan Sorular Ölü Mezara Girince Ne Olur? Ölü bedenlerin defin edilmesi ve gömülmesi sırasında bir dizi biyolojik ve kimyasal değişiklik meydana gelir. Bu değişiklikler, ölümün ardından vücudun çeşitli süreçlere tabi tutulması sonucunda ortaya çıkar. Ölü mezara girince ne […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.