Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş – Bir kişiye borç vermiş olan kişiler özelikle bunu bir süre alamamışsa alacağını almak için okunacak dua tecrübe edilmiş arayabilmektedir. Bu dualar oldukça fazla olup düzenli bir şekilde uzun süre edilirse Allah’ın izniyle borcunuzu almanız da mümkündür. Kişiler 100 kere tövbe, 100 kere kelime-i tevhid ve 100 salavat okuyabilir. 40 Kere Okununca Kabul Olan Dua da isteklerinizi gerçekleştirmenizi sağlar..

Alacağını Almak için Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

İnsanlar bir kişiye borç verdikleri zaman alamadıklarında endişelenerek ne yapabileceğini düşünür. Yukarıda bulunan esma ve duaların yanı sıra,

 • Rahmâned dünya vel âhirati ve
 • Rahîmehümâ. Ente terhamünî ferhamnî
 • Rahmeten tüğnînî bihâ an rahmeti men sivâke

Okumanız da mümkündür. Birinden hakkını almak için okunacak dua olarak bunların her biri edilebilir ve unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra kişiler aşağıda olan duayı da aynı zamanda edebilir:

 • Yâ Müzillü külli cebbarin  anidin bi kahri
 • Azizi sultanihi  ya nura  külli şey’in  ve hedahü
 • Entellezi felekaz zulümati bi nurihi

Eğer alacağını almak için dua tecrübe edilmiş arıyorsanız tüm bunları etmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra borcunuz varsa ve alamıyorsanız, bunun için hacet namazı kılmanız da mümkündür. Bu namazın nasıl kılındığı pek çok dini kitap üzerinden görebilir, kılabilir ve ardından borcunuza yönelik olarak da dua edebilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  40 Kere Okununca Kabul Olan Dua
Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş
Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

Birinden Paranı Almak İçin Okunacak Dua

Birinden paranı almak için okunacak dua nedir? Nasıl edilir? İnsanlar akrabalarına ya da arkadaşlarına bazen borç para verebilmektedir. Ancak bazı durumlarda bunun geri alınması konusunda sorunlar çıkabilir. Kişiler geri alabilmek için neler yapması gerektiğini sıklıkla sorar. Her şey Allahü Teala’nın izniyle olduğu için ona dua ederek kısa sürede almanız mümkündür.

Bu kapsamda hangi duaların okunabileceğini merak ediyorsanız bunlardan bir tanesi Latin harfleri ile şöyledir:

 • La ilahe illallahül azim ül halim la ilahe
 • İllallahü Rabbül Arş il azim la ilahe
 • İllallahü Rabbüs semavati ve
 • Rabbül erdı Rabbül arş il kerim

Bu duayı düzenli bir şekilde okumayı sürdürürseniz Allah’ın izniyle kısa sürede almanız mümkündür.

Borcunu Ödemeyen Kişiye Okunacak Dua

Alacağını almak için okunacak dua tecrübe edilmiş her zaman edilebilmekte olup buna yönelik olarak bir zaman kısıtlaması yer almamaktadır. Ancak bilindiği gibi İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlar yer almaktadır. Bunları bilmek ve girdikleri zaman aksatmadan dua etmeye başlamak önerilmektedir.

Bu kapsamda yukarıda vermiş olduğumuz duanın yanı sıra kişiler bildikleri tüm duaları da okuyabilir. Ayrıca vakit namazlarından sonra ve Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da ellerini açabilir.

Alacağını Almak için Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna

Bir kişiye borç vermiş ancak alamıyorsanız, dualar olduğu gibi Esmaül Hüsnalar da vardır. Alacağını almak için okunacak kuvvetli esmaül hüsna olarak 21 defa besmele çekilebilir. Ayrıca 21 defa Ya Kafi esması da okunabilir. Esma okunmadan tövbe etmek unutulmamalıdır. Ayrıca,

 • Ya Fettah
 • Ya Kaviyyü
 • Ya Rezzak
 • Ya Veliyyü
 • Ya Müheymin

Da edilmesi önerilen esmalar içerisindedir.

Alacağını Almak için Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş SSS

Birine Verdiğin Parayı Geri Almak için Dua Ne Okunabilir?

Bir kişiye borç vermişseniz ancak alamıyorsanız, bunun için bildiğiniz tüm duaları edebilir, hacet namazı kılarak ardından ellerinizi açabilirsiniz.

Alacağını Almak için Dua Ne Zaman Edilebilir?

Alacağını almak için dua tecrübe edilmiş gün içerisinde istediğiniz zaman okunabilecek olan bir duadır.

Borcunu Ödemeyen Kişilere Hangi Dualar Edilebilir?

Bir kişi borcunu vermemişse 7 gece üst üste 100 istiğfar, 100 kelime-i tevhid, 100 salavat okumanız mümkündür.

Video kaynağı

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua (Davranış Bozukluğu)
Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)

Dualar 2 ay önce

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın) mümkündür. Ama bu konuda kesinlikle dikkat etmeniz gereken hususlar mevcut. Çünkü Tebbet kelimesi Kahrolmak ve Kurumak anlamına gelmektedir. Bu sure, HZ. Muhammed S.A.V’in, Ebu Leheb ve karısı tarafından uğradığı eziyeti konu almaktadır. Birinden intikam almak için besmelesiz ve Tuza Tebbet Okuma yapanlar da bulunmaktadır. Ancak bu yanlıştır. İçeriğimizin detaylarında Besmelesiz 41 Tebbet Okumak neden yapılır konusuna değineceğiz. İçindekiler1 Besmelesiz 41 Tebbet Okumak Neden Riskli?2 Besmelesiz Tebbet Ne İçin Okunur?3 Tuza Tebbet Okuma Ne İçin Yapılır?4 Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur?5 Sıkça Sorulan Sorular Besmelesiz 41 Tebbet Okumak Neden Riskli? Besmelesiz kurandan bir ayeti okumak, başlı başına günahtır. Üstelik bu surenin anlamı da, oldukça tehlikelidir. Anlamını okuyunca hak vereceksiniz. Tuza Tebbet Okuma ya da Besmelesiz 41 Tebbet Okumak günaha girmenize neden olacaktır. Abdest alarak okumanızdaysa bir sakınca yoktur. Besmelesiz Okunan Sure olarak yayılan duaların anlamı şu şekildedir; Anlamına göz attığımızda, Besmelesiz 41 Tebbet […]

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua (Davranış Bozukluğu)

Dualar 2 ay önce

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua özellikle davranış bozukluğu varsa ve hiperaktiviteden mustaripse oldukça etkilidir. Yaramaz çocuğa okunacak dua ile sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kelamları Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite İçin Dua olarak da okumanız mümkündür. Ancak Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Duayı düzenli olarak okumanız gerekmektedir. Her gün abdest alarak okumanız, Allah’ın da izniyle şifanın etki etmesini sağlayacaktır. İçindekiler1 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?2 Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Dua3 Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?3.1 Anne Babaya Asi Olan Çocuğa Okunacak Dua4 Yaramaz Çocuğa Okunacak Dua5 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir? Allah-u Teala, Kuran-i Kerim’i kesinlikle eksik bırakmamıştır. İstediğimiz her bilgi ve ihtiyaç duyduğumuz her şey için birebir şifalıdır. Sadece Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua olarak algılanmamalı, yaramaz olan, asi ve sinirli olan ve hatta Okulu sevmeyen çocuğa okunacak dua olarak okunabilmektedir. Bunu her gün çocuğunuz için okumanız […]

70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları (Mucizesi – Fazileti)

Dualar 2 ay önce

70.000 ya bedi okuyanların yorumları faziletleri gereği çok olumludur. Ya bediussemavati vel arz fazileti, her derde devadır demek yanlış olmaz. 70000 ya bedi okuyanlar, genel olarak iyi görüşlerini bildirmektedir. Görüşlere geçmeden önce, ya bedi ne için okunur konusunda ve faziletlerine değinmek gerekir. İçindekiler1 Ya Bedi Ne İçin Okunur?2 Ya Bedi Fazileti3 Ya Bedi Okuyanların Yorumları4 70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları5 70000 Ya Bedi Okuyanlar Ya Bedi Ne İçin Okunur? Ya bediussemavati vel arz fazileti oldukça fazladır. Birçok derde deva olan bu zikir, aşağıdaki denenlerle de sıklıkla okunmaktadır. “Ya Bedi” dinimizde Allah’ın 99 isminden biridir. Özellikle yaratıcılık ve benzersizliği ifade eder. Dua veya zikir sırasında Allah’ın bu yönlerine hitap ederek okunur. Bunların dışında ettiğiniz niyete göre etki edecektir. “Ya Bedi” zikri, genellikle belirli bir sayıda örneğin, 100, 313, 1000 kez tekrarlanarak okunur. Okuma sırasında niyetin samimi ve kalpten olması önemlidir. Bu zikrin etkileri kişinin niyetine, inancına ve Allah’ın isteğine bağlıdır. Ya […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.