Ağlayarak Edilen Dua Kabul Olur Mu?

Ağlayarak Edilen Dua Kabul Olur Mu?

Ağlayarak edilen dua kabul olur mu Müslümanların sık sık sorduğu konulardan bir tanesidir. Bu şekilde dua etmek faziletli olarak görülmekte olup, duaların kabul edilmesi için tavsiye edilenler de bulunmaktadır. Genel anlamda kişiler dua etmeden önce şunlara özen göstermelidir:

 • Haram lokma yemekten sakınmalıdır
 • Kişiler doğru itikada sahip olmalıdır
 • Duanın kabul edileceğine inanarak dua etmek devam ettirilmelidir
 • Acele edilmemeli, düzenli ve devamlı dua etme sürdürülmelidir
 • Kişiler sadece sıkıntılı anlarda değil sürekli dua etmelidir
 • Kişiler dua etmek için hamd ve salavat getirerek başlamalıdır
 • İsmi azam ile esmaül hüsna ile dua etmelidir
 • Dualar yalvararak yapılmalı, kişiler gafil olmamalıdır

Gözyaşı ile edilen dua dışında bunlara da özen göstermek tavsiye edilmektedir.

Ağlayarak Edilen Dua Kabul Olur Mu?

Ağlayarak Edilen Dua Kabul Olur Mu?

Pek çok Müslüman zaman zaman ağlayarak edilen dua kabul olur mu merak edebilmektedir. Konu üzerinde farklı görüşler yer almakta olup bazıları dua için gözyaşının bir ifade olduğunu, Allahü Teala’nın rahmetini çekmek için etkili olabileceğini söylemektedir. Bazı kişiler içse sakin ve huzurlu şekilde dua edilmesinin daha etkili olduğunu belirtmektedir.

Ancak genel anlamda dua etmek için bir şart, koşul yer almamaktadır. Kişiler dua ederken her zaman temiz kalpli ve ihlaslı olmaya özen göstermelidir.

En Çok Kabul Olan Dua Nedir?

Duanın kabul olduğunu hissetmek isteyenler en çok hangi duaların kabul olduğunu da bilmek ister. Dua ederken kişiler bilinçli olmalı, yukarıda olan her şeye dikkat etmelidir. Ayrıca kişiler bir dileklerinin gerçekleşmesi için dua ederken buna yönelik çalışmak gerektiğini de unutmamalıdır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Saniyede Kabul Olan Dua

Örnek olarak ev almak için dua eden kişiler buna yönelik olarak çalışıp çaba göstermeli, helal kazanmalı ve birikim yapmalıdır. Bunun dışında sınavını geçmek isteyen bir öğrenci de buna yönelik olarak sınava çalışmalar gerçekleştirmelidir. Bunun yanı sıra başlamadan önce şunu söylemek de önerilir:

 • Elhamdülillahi rabbil alemin
 • Essalâtü vessalâmü alâ rasûlina
 • Muhammedin âlihî ve sahbihî ecmaîn

Dua tamamlanınca da Allahümme salli alâ seyyidina ve nebiyyinâ Muhammed denmelidir.

Hangi Saatte Edilen Dua Kabul Olur?

Ağlayarak edilen dua kabul olur mu diyen kişiler, aynı zamanda hangi zamanlarda dua etmek gerektiğini de bilmelidir. Genel anlamda İslam dininde duaların makbul olduğu zamanları bilmek önerilmektedir:

 • Oruç tutarken
 • Yağmur yağarken
 • Kur’an-ı Kerim okunurken
 • Mübarek gün ve geceler olduğu zaman
 • Seher vakti geldiği zaman
 • Kişiler kalbinde bir incelik hissettiği an

Bunların yanı sıra İslam dininde duaların makbul olduğu farklı zamanlar da mevcuttur. Gözyaşı ile edilen dua makbul olur mu diyenler bunları da bilmeli ve geldiği zaman dua etmeyi unutmamalıdır.

Ağlayarak Edilen Dua Kabul Olur Mu?
Ağlayarak Edilen Dua Kabul Olur Mu?

Ağlayarak Edilen Dua Kabul Olur Mu SSS

Gözyaşı ile Edilen Dua Kabul olur Mu?

Ağlayarak, gözyaşı ile edilen dua için faziletli olduğu söylenmektedir. Ayrıca duaların makbul olması için İslam dininde duaların makbul olduğu anları bilmek, bunlar girdiği zaman dua etmeyi unutmamak önerilmektedir.

Duamın Kabul Olması için Ne Yapmalı?

Duaların kabul edilmesi için tevbe edilmesi ve istiğfar getirmelidir. Bunun yanı sıra haram yememeye, itikadın düzgün olmasına da önem verilmelidir. Ayrıca ihlaslı ve bilinçli bir şekilde dua edilmeli, dua sonunda amin denmeli ve yalnızca Allahü Teala’ya dua etmelidir. Ayrıca kişilere dua ederken kısık bir ses kullanması da tavsiye edilmektedir.

Dua Ne Zaman Kabul Olmaz?

Dualarınızın kabul olmasını istiyorsanız İslamiyet’e uyması gerekir. Duanın içerisinde haram olmaması, günah olmaması da gerekir.

Video kaynağı

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş
Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)

Dualar 2 ay önce

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın) mümkündür. Ama bu konuda kesinlikle dikkat etmeniz gereken hususlar mevcut. Çünkü Tebbet kelimesi Kahrolmak ve Kurumak anlamına gelmektedir. Bu sure, HZ. Muhammed S.A.V’in, Ebu Leheb ve karısı tarafından uğradığı eziyeti konu almaktadır. Birinden intikam almak için besmelesiz ve Tuza Tebbet Okuma yapanlar da bulunmaktadır. Ancak bu yanlıştır. İçeriğimizin detaylarında Besmelesiz 41 Tebbet Okumak neden yapılır konusuna değineceğiz. İçindekiler1 Besmelesiz 41 Tebbet Okumak Neden Riskli?2 Besmelesiz Tebbet Ne İçin Okunur?3 Tuza Tebbet Okuma Ne İçin Yapılır?4 Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur?5 Sıkça Sorulan Sorular Besmelesiz 41 Tebbet Okumak Neden Riskli? Besmelesiz kurandan bir ayeti okumak, başlı başına günahtır. Üstelik bu surenin anlamı da, oldukça tehlikelidir. Anlamını okuyunca hak vereceksiniz. Tuza Tebbet Okuma ya da Besmelesiz 41 Tebbet Okumak günaha girmenize neden olacaktır. Abdest alarak okumanızdaysa bir sakınca yoktur. Besmelesiz Okunan Sure olarak yayılan duaların anlamı şu şekildedir; Anlamına göz attığımızda, Besmelesiz 41 Tebbet […]

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua (Davranış Bozukluğu)

Dualar 2 ay önce

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua özellikle davranış bozukluğu varsa ve hiperaktiviteden mustaripse oldukça etkilidir. Yaramaz çocuğa okunacak dua ile sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kelamları Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite İçin Dua olarak da okumanız mümkündür. Ancak Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Duayı düzenli olarak okumanız gerekmektedir. Her gün abdest alarak okumanız, Allah’ın da izniyle şifanın etki etmesini sağlayacaktır. İçindekiler1 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?2 Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Dua3 Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?3.1 Anne Babaya Asi Olan Çocuğa Okunacak Dua4 Yaramaz Çocuğa Okunacak Dua5 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir? Allah-u Teala, Kuran-i Kerim’i kesinlikle eksik bırakmamıştır. İstediğimiz her bilgi ve ihtiyaç duyduğumuz her şey için birebir şifalıdır. Sadece Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua olarak algılanmamalı, yaramaz olan, asi ve sinirli olan ve hatta Okulu sevmeyen çocuğa okunacak dua olarak okunabilmektedir. Bunu her gün çocuğunuz için okumanız […]

70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları (Mucizesi – Fazileti)

Dualar 2 ay önce

70.000 ya bedi okuyanların yorumları faziletleri gereği çok olumludur. Ya bediussemavati vel arz fazileti, her derde devadır demek yanlış olmaz. 70000 ya bedi okuyanlar, genel olarak iyi görüşlerini bildirmektedir. Görüşlere geçmeden önce, ya bedi ne için okunur konusunda ve faziletlerine değinmek gerekir. İçindekiler1 Ya Bedi Ne İçin Okunur?2 Ya Bedi Fazileti3 Ya Bedi Okuyanların Yorumları4 70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları5 70000 Ya Bedi Okuyanlar Ya Bedi Ne İçin Okunur? Ya bediussemavati vel arz fazileti oldukça fazladır. Birçok derde deva olan bu zikir, aşağıdaki denenlerle de sıklıkla okunmaktadır. “Ya Bedi” dinimizde Allah’ın 99 isminden biridir. Özellikle yaratıcılık ve benzersizliği ifade eder. Dua veya zikir sırasında Allah’ın bu yönlerine hitap ederek okunur. Bunların dışında ettiğiniz niyete göre etki edecektir. “Ya Bedi” zikri, genellikle belirli bir sayıda örneğin, 100, 313, 1000 kez tekrarlanarak okunur. Okuma sırasında niyetin samimi ve kalpten olması önemlidir. Bu zikrin etkileri kişinin niyetine, inancına ve Allah’ın isteğine bağlıdır. Ya […]

1 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.