40 Kere Okununca Kabul Olan Dua

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua – Her insanın kabul olmasının istediği duaları vardır. Bunun için hangi duaların okunabileceği sık sık merak edilmekte olup 40 kere okununca kabul olan dua da onlardan bir tanesidir. Bu gibi duaların ne olduğuna geçmeden bilinen her duanın edilebileceği unutulmamalıdır. Vakit namazları ve Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da eller açılabilir.

1 Günde Gerçekleşen Dilek Duası

1 günde gerçekleşen dilek duası nasıl edilir? Bunun için bir dua etmek için önce güzel bir şekilde abdest alıp iki rekat namaz kılınmalıdır. Ardından Allahü Teala’ya hamd edilmeli, Resulüne de salavat getirmelidir. Ardından da aşağıda olan dua okunmalıdır:

 • Lâ ilâhe illâllah-ül-halîm-ül-kerîm
 • Sübhânallahi Rabb-il-arş-il-azîm. Elhamdü lillâhi Rabbil âlemin. Es’elüke mûcibâti rahmetike ve azâimi mağfiretike
 • Vel ganîmete min külli birrin vesselâmete min külli ismin
 • Lâ teda’ lî zenben illâ gafertehü velâ hemmen illâ ferrectehü
 • Velâ hâceten hiye leke rıdan illâ kadaytehâ yâ erhâmerrâhimîn

Eğer 40 kere okununca kabul olan dua arıyorsanız bunu etmeniz mümkündür.

Ayrıca 41 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua

5 Dakikada Kabul Olan Dua

İnsanlar hayallerinin en kısa sürede gerçekleşmesini ister. Bunun için yukarıda vermiş olduğumuz duanın yanı sıra aşağıda olanı okumanız da mümkündür:

 • Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âl-i seyyidinâ Muhammedin
 • Salâten tüncînâ bihâ min cemî’il ehvâl-i vel-âfât ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât ve
 • Tütahhirünâ bihâ min cemi’isseyyiât ve terfe’unâ bihâ a’ledderecât ve
 • Tübelligunâ bihâ akselgâyât min cemî’il hayrât-i fil hayâti ve ba’del-memât.
İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  21 Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

Bunu ister bir kere okuyabilir isterseniz 3, 7 ve 40 kere okuyabilirsiniz. 5 dakikada kabul olan dua düzenli bir şekilde edilirse, Allah’ın izniyle sonuçları da kısa sürede görülebilir. Ayrıca saniyede kabul olan dua da ihtiyaçlarınızı giderecektir.

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

İnsanlar araba almak, ev almak ya da sınavı geçmek gibi bir dilekleri olduğu zaman yıldırım hızıyla kabul olan dua etmek ister. Yukarıda verdiğimiz duaların dışında aşağıda olan da bu kapsamda düşünülebilir:

 • Allahumme eslıh zate beynina ve ellif beyne gulubina vehdina
 • Subule’s-selami ve neccina mine’z-zulumati ile’n-nuri ve cennibe’l -fevahişe ve zahera
 • Minha ve ma betan. Allahumme barik lena fi esmaina ve ebsarina ve gulubina ve ezvacina ve
 • Zürriyatina ve tub aleyna inneke ente’t-tevvabu’r-rahim
 • Ve’c-alna şakirine li ni’ğmetike musnine biha gabiline leha ve etemmeha Aleyna

Tüm bu dualar düzenli bir şekilde 40 kere okununca kabul olan dua kapsamında edilebilir.

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua
40 Kere Okununca Kabul Olan Dua

Ne İstersen Hemen Kabul Olan Dua

Dualarınızın hızlı bir şekilde kabul edilmesini istiyorsanız temiz bir kalple ve ihlaslı bir şekilde dua etmeyi sürdürmek önerilir. Bunun yanı sıra temiz bir ortamda olmaya da özen göstermelidir. Kişiler yalnız bir ortamda olursa daha güzel dua edebilir.

Bunun dışında İslam dininde duaların makbul olduğu zamanları da kaçırmamak gerekir. Tüm bunlara özen göstermek duaların makbul olması için önerilir.

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua SSS

Dilek Duası Nasıl Okunur?

Dualarınızın makbul olmasını istiyorsanız 40 kere okununca kabul olan dua etmeniz mümkündür. Bu kapsamda ezbere bildiğiniz tüm duaları okuyabilir, ayrıca Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da ellerinizi açarak dua okuyabilirsiniz.

Dilek Duası Ne Zaman Okunur?

Dilek duasını gün içerisinde istediğiniz zaman etmeniz mümkündür. Bu bakımdan hiçbir zaman kısıtlaması ve sorunu yer almamaktadır.

Duanın Kabul Olması İçin Ne Yapılabilir?

Kişiler dualarının kabul olması için duayı düzenli bir şekilde ve ısrarlı olarak okumalıdır. Sadece sıkıntılı anlarda dua edilmemeli, devamlı yapılmalıdır.

Video kaynağı

İLGİNİ ÇEKEBİLİR:  70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları (Mucizesi – Fazileti)
Avatar

Ben Arin. Profesyonel içerik üreticisiyim. Sitede yer alan tüm yazılar araştırma sonucunda en doğru ve güncel bilgilerin sentezlenmesiyle oluşturulmakta. Benimle iletişime geçmek için yorum bölümünü ya da iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Toplam 39 Yazı
 • Toplam 5 Yorum
Benzer Yazılar

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın)

Dualar 2 ay önce

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak (Sakın Tuza Okumayın) mümkündür. Ama bu konuda kesinlikle dikkat etmeniz gereken hususlar mevcut. Çünkü Tebbet kelimesi Kahrolmak ve Kurumak anlamına gelmektedir. Bu sure, HZ. Muhammed S.A.V’in, Ebu Leheb ve karısı tarafından uğradığı eziyeti konu almaktadır. Birinden intikam almak için besmelesiz ve Tuza Tebbet Okuma yapanlar da bulunmaktadır. Ancak bu yanlıştır. İçeriğimizin detaylarında Besmelesiz 41 Tebbet Okumak neden yapılır konusuna değineceğiz. İçindekiler1 Besmelesiz 41 Tebbet Okumak Neden Riskli?2 Besmelesiz Tebbet Ne İçin Okunur?3 Tuza Tebbet Okuma Ne İçin Yapılır?4 Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur?5 Sıkça Sorulan Sorular Besmelesiz 41 Tebbet Okumak Neden Riskli? Besmelesiz kurandan bir ayeti okumak, başlı başına günahtır. Üstelik bu surenin anlamı da, oldukça tehlikelidir. Anlamını okuyunca hak vereceksiniz. Tuza Tebbet Okuma ya da Besmelesiz 41 Tebbet Okumak günaha girmenize neden olacaktır. Abdest alarak okumanızdaysa bir sakınca yoktur. Besmelesiz Okunan Sure olarak yayılan duaların anlamı şu şekildedir; Anlamına göz attığımızda, Besmelesiz 41 Tebbet […]

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua (Davranış Bozukluğu)

Dualar 2 ay önce

Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua özellikle davranış bozukluğu varsa ve hiperaktiviteden mustaripse oldukça etkilidir. Yaramaz çocuğa okunacak dua ile sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kelamları Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite İçin Dua olarak da okumanız mümkündür. Ancak Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Duayı düzenli olarak okumanız gerekmektedir. Her gün abdest alarak okumanız, Allah’ın da izniyle şifanın etki etmesini sağlayacaktır. İçindekiler1 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?2 Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Okunacak Dua3 Asi Sinirli Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?3.1 Anne Babaya Asi Olan Çocuğa Okunacak Dua4 Yaramaz Çocuğa Okunacak Dua5 Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir? Allah-u Teala, Kuran-i Kerim’i kesinlikle eksik bırakmamıştır. İstediğimiz her bilgi ve ihtiyaç duyduğumuz her şey için birebir şifalıdır. Sadece Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua olarak algılanmamalı, yaramaz olan, asi ve sinirli olan ve hatta Okulu sevmeyen çocuğa okunacak dua olarak okunabilmektedir. Bunu her gün çocuğunuz için okumanız […]

70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları (Mucizesi – Fazileti)

Dualar 2 ay önce

70.000 ya bedi okuyanların yorumları faziletleri gereği çok olumludur. Ya bediussemavati vel arz fazileti, her derde devadır demek yanlış olmaz. 70000 ya bedi okuyanlar, genel olarak iyi görüşlerini bildirmektedir. Görüşlere geçmeden önce, ya bedi ne için okunur konusunda ve faziletlerine değinmek gerekir. İçindekiler1 Ya Bedi Ne İçin Okunur?2 Ya Bedi Fazileti3 Ya Bedi Okuyanların Yorumları4 70.000 Ya Bedi Okuyanların Yorumları5 70000 Ya Bedi Okuyanlar Ya Bedi Ne İçin Okunur? Ya bediussemavati vel arz fazileti oldukça fazladır. Birçok derde deva olan bu zikir, aşağıdaki denenlerle de sıklıkla okunmaktadır. “Ya Bedi” dinimizde Allah’ın 99 isminden biridir. Özellikle yaratıcılık ve benzersizliği ifade eder. Dua veya zikir sırasında Allah’ın bu yönlerine hitap ederek okunur. Bunların dışında ettiğiniz niyete göre etki edecektir. “Ya Bedi” zikri, genellikle belirli bir sayıda örneğin, 100, 313, 1000 kez tekrarlanarak okunur. Okuma sırasında niyetin samimi ve kalpten olması önemlidir. Bu zikrin etkileri kişinin niyetine, inancına ve Allah’ın isteğine bağlıdır. Ya […]

1 Yorum

Yorum Yaz

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.